Dziewczyny w komżach?

0

W niektórych parafiach w Polsce można zauważyć dziewczyny ubrane w komże, zajmujące miejsce w prezbiterium i spełniające rolę ministrantów. Obraz taki budzi zdziwienie wielu katolików, którzy przybywają do takich parafii po raz pierwszy, nie dziwi zaś parafian owych wspólnot, którzy są już do tego przyzwyczajeni.

Będąc w Niemczech można zaobserwować dziewczęta w prezbiterium w znacznie większej ilości kościołów niż w Polsce. Dzieje się to za sprawą CIM – Międzynarodowego Stowarzyszenia Ministrantów, które to do posługi liturgicznej przy ołtarzu dopuszcza także dziewczyny. Polska do tego stowarzyszenia nie należy. Odwiedzając stronę internetową tego stowarzyszenia można zobaczyć zdjęcia już nie tylko chłopców stojących w albach przy ołtarzu, ale także dziewczęta w stroju liturgicznym.

Podczas tegorocznej pielgrzymki ministrantów do Rzymu również można było zobaczyć wiele dziewczyn – ministrantek. Potrzeba więc refleksji i przyjrzenia się co o tym mówią dokumenty Kościoła, co już niebawem wspólnie na tej stronie uczynimy.

Share.

Komentarze wyłączone. Zapraszamy na Forum!