Salezjańskie powołanie

0

Pan Bóg wzywa młodych ludzi do służby w swojej winnicy w przeróżny sposób. Gdyby zapytać wszystkich kapłanów i seminarzystów, w jaki sposób odkryli, że to jest droga, na którą zaprasza ich osobiście sam Bóg, to każda taka opowieść byłaby inna i w każdej z nich odkrylibyśmy wspaniały i niepowtarzalny dar i tajemnicę.

Powołanie jest słowem, które można rozłożyć na dwa krótsze: „po” i „wołanie”. Jest więc powołanie czymś, co następuje po wołaniu. Pan Bóg zawołał Ciebie i czeka na Twoją odpowiedź – decyzję. Jaka ona będzie zależy tylko od Ciebie. O swojej odpowiedzi na zawołanie do służby w Kościele jako kapłan, salezjanin chce się z nami podzielić Alan. Oto jego świadectwo:

Nazywam się Alan i jestem ministrantem, lektorem, ceremoniarzem i wychowankiem salezjańskim. Księża salezjanie od św. Jana Bosko nauczyli mnie wielu wspaniałych rzeczy, ale przede wszystkim nauczyli mnie wiary w młodych ludzi po przejściach. Nie odrzucili ich. Sam zdecydowałem się i pragnę zostać salezjaninem, aby takim młodym ludziom pomagać. Jest to ważne, aby młodzi wychowywali się w świetle wiary i nadziei na lepsze jutro. Chwalę Pana, że pozwala mi, jak na razie, iść ku niemu i proszę o modlitwę, abym sprostał każdej trudności, która mnie spotka w seminarium.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że pozwala nam odkrywać Jego wolę i daje nam siły, byśmy ją realizowali. Dziękujemy także Alanowi, że zechciał się z nami podzielić swoim doświadczeniem. Zachęcamy także Was, nasi czytelnicy, abyście i Wy odważyli się dać świadectwo ze swojego spotkania z Chrystusem, o tym w jaki sposób Wy odkrywacie treść wołania Bożego i co z nim robicie. Piszcie do nas na Facebooku lub na adres mailowy!

Share.

Komentarze wyłączone. Zapraszamy na Forum!